Witaj Gość!
Strona Główna / artykuły / O doprowadzeniu do paleniska powietrza z zewnątrz cz.2
O doprowadzeniu do paleniska powietrza z zewnątrz cz.2

"O zastosowaniu automatycznych i elektronicznych przepustnic przy bezpośrednim doprowadzeniu do paleniska powietrza z zewnątrz"

W poprzednim artykule starałem się wyjaśnić warunki stosowania dwóch rożnych sposobów doprowadzania do kominka powietrza z zewnątrz. Opisałem w nim sytuację w budynkach ze swobodną wentylacją naturalną (czyli grawitacyjną) oraz w budynkach z wentylacją wymuszoną ( czyli z zastosowaną rekuperacją).

Podkreśliłem w nim również, że drugi sposób doprowadzenia powietrza bezpośrednio do paleniska, ze względu na unijne wymogi stanie się wkrótce dominującym.

W tym artykule postaram się omówić zastosowanie nowości technicznej - mikroprocesorowego sterownika kominków MSK.

Na wlocie powietrza do paleniska kominka, ostatnio coraz częściej montuje się automtycznie sterowaną przepustnicę. Umieszczony na ścianie w sąsiedztwie kominka, elektroniczny sterownik, pozwala zaprogramować oraz kontrolować odpowiedni pobór tlenu do spalania.

 

W przypadku domu z tradycyjną wentylacją grawitacyjną, doprowadzone powietrze z zewnątrz, po części zostanie wykorzystane do konwekcji naturalnej i ogrzewania, a po części do sterowania paleniskiem. (Rys 1.)

/public/tinymce-galeria/rys 8.jpg

(Rys 1.)

Tymczasem w domu z zastosowaną rekuperacją (dzięki której zużyte powietrze wymieniane jest na świeże, przy odzyskaniu ciepła) - zostanie pobrane przez kominek i wykorzystane do konwekcji naturalnej i ogrzewania.

 

W tym przypadku, doprowadzone powietrze z zewnątrz jest podłączone do paleniska poprzez automatyczną przepustnicę, co zdecydowanie podnosi sprawność urządzenia oraz wygodę jego użytkownia. (Rys 2.)

/public/tinymce-galeria/rys 9.jpg

(Rys 2.)

__________________________________________________________________________

Zastosowanie powyższych rozwiązań, zapewni stały dopływ świeżego powietrza do mieszkania, przyczyni się do długiego utrzymania czystych ścian oraz podniesie sprawność funkcjonowania urządzenia grzewczego.

 

„Kominki Miro – Les Foyers”,

Mirosław Pycek

 

Generalny przedstawiciel firm
Kontakt
Salon Firmowy
Ulica Klimeckiego 2, 30-705 Kraków
Tel/Fax 12 341 69 57
pn-pt 10-18, sob 10-15
Email biuro@mirolesfoyers.pl
Salon Firmowy
Ulica Książnice 26, 32-420 Gdów
Tel/Fax 533 33 54 54
pn-pt 10-18, sob 10-14
Email info@kominkizkrakowa.pl
Artykuły
O firmie . Galeria . Poradnik . Aktualności . Cenniki . Kontakt

©1992 - 2011 Miro-Les Foyers