Witaj Gość!
Strona Główna / artykuły / Lester K14 piec na pelet
Lester K14 - piec na pelet

Ostatnio zauważamy wzrost zainteresowania automatycznymi piecami na pelety.

Świadczy to o coraz większej znajomości tego typu urządzeń, jak również ich zalet i świadomości ekologicznego w nich spalania.

Wychodząc naprzeciw, wprowadziliśmy do naszej stałej oferty najnowszy typ pieca peletowego “Lester K14”.

 

Pelet to granulat produkowany z trocin drzew iglastych i liściastych oraz słomy. Największym producentem w Europie jest obecnie Polska, co przemawia za ich korzystną ceną oraz dostepnością.

Koszt ogrzewania przy pomocy peletu jest porównywalny z kosztem palenia drewnem opałowym.

Odpowiednio zapakowane są łatwe w transporcie, składowaniu, a przede wszystkim w użyciu. Stosowane są w bezobsługowych piecach, dając bardzo wysoką sprawność oraz całkowicie czyste, pozbawione szkodliwych składników spaliny.

 

Piec Lester K14 jest wyjątkowo łatwy w obsłudze. Posiada mechaniczny system podawania peletu. Urządzenie nie wymaga nadzoru ani też specjalistycznego serwisu. Proces rozpalania, regulacji, wygaszania oraz czyszczenia palnika, przebiega w pełni automatycznie. Piec posiada system zabezpieczenia przed cofnięciem płomienia.

Modulowana moc od 6 do 16 kW oraz wysoka sprawność cieplna 93 % pozwalają ogrzać powierzchnię do 150 m². Konstrukcja urządzenia sprawia, że na jego prawidłową pracę ma niewielki wpływ jakość peletu.

Piec nie musi mieć tradycyjnego komina. Można do niego zastosować bardzo proste ujście spalin, poprzez wyprowadzoną prostopadle na zewnątrz rurę o średnicy 80 mm.

Piec posiada tablicę elektronicznego sterowania, może też współpracować z uniwersalnym regulatorem temperatury Euroster. Dodatkowo urzadzenie można wyposażyć w pilota zdalnego sterowania, a także moduł GSM, co pozwala obsługiwać je na odległość - za pomocą telefonu komórkowego.

Generalny przedstawiciel firm
Kontakt
Salon Firmowy
Ulica Klimeckiego 2, 30-705 Kraków
Tel/Fax 12 341 69 57
pn-pt 10-18, sob 10-15
Email biuro@mirolesfoyers.pl
Salon Firmowy
Ulica Książnice 26, 32-420 Gdów
Tel/Fax 533 33 54 54
pn-pt 10-18, sob 10-14
Email info@kominkizkrakowa.pl
Artykuły
O firmie . Galeria . Poradnik . Aktualności . Cenniki . Kontakt

©1992 - 2011 Miro-Les Foyers