Witaj Gość!
Strona Główna / artykuły / Eliseo 700E nowość w ofercie Turbo Fonte
Eliseo 700E - nowość w ofercie Turbo Fonte

ELISEO 700 E TURBO FONTE

Wkład kominkowy Eliseo 700 E jest nowoczesnym urządzeniem, doskonale spełniającym coraz częściej wymagany warunek bezpośredniego doprowadzenia powietrza do paleniska.

Takiego typu wkłady grzewcze należy obowiązkowo instalować w budynkach, w których zastosowano układ rekuperacji lub wentylacji mechanicznej (prowadzący do zmniejszenia zużycia energii i stabilizacji temperatury wnętrza). Metoda taka spełnia wymogi unijne, dotyczące budowy nowych domów z wysoko efektywnym systemem alternatywnym.

/public/tinymce-galeria/Eliseo700E1.jpg

Wkład Eliseo 700 E posiada udoskonaloną konstrukcję - szczególnie dotyczącą rozprowadzenia powietrza wewnątrz korpusu. Zimne powietrze z zewnątrz doprowadzone jest do paleniska trzema obiegami.

Tylna część korpusu, o podwójnych ścianach, tworzy rodzaj płaszcza powietrznego. Z niego, grawitacyjnie kierowane jest powietrze trzema obiegami - każdy spełniający inny, ważny cel.

Pierwszy obieg stanowi tradycyjne doprowadzenie zimnego powietrza pod popielnik, regulowane manualnie dolnym suwakiem. Drewno doskonale się pali, gdy od dołu, przez ruszt, dostarczane jest świeże powietrze.

Drugi obieg, regulowany górnym suwakiem, stanowi doprowadzenie podgrzanego powietrza 8-ma wlotami, wprost do komory spalania. Podnosi to temperaturę płomieni wewnątrz komory i przyczynia się do dokładnego wypalenie drewna.

Trzeci obieg jest opatentowanym przez Turbo Fonte, sposobem na czystą szybę w komiku. Gorące powietrze, kierowane jest kanałami nad drzwiczki paleniska, skąd spływa rampą po szybie w dół. System ten doskonale się sprawdza - nie pozwala na smolenie i okopcenie szyby.

/public/tinymce-galeria/700E trzy obiegi powietrza.jpg

Eliseo 700 E objęty jest ważnymi i uznanymi certyfikatami technologicznymi:

/public/tinymce-galeria/szyba.png

Czysta szyba”

Wkład kominkowy posiada system czyszczący szybę drzwiczek. Rozprowadzone kanałami z płaszcza powietrznego (z tylniej części korpusu), gorące powietrze, spływa po szybie w dół i zapobiega jej okopceniu. Szyba wykonana jest w systemie „glass”, który zmniejsza ryzyko oparzenia się oraz nadaje kominkowi nowoczesną formę, pozwalającą na zastosowanie prostej zabudowy w stylu „minimal”.


/public/tinymce-galeria/tdi.png

System deflektora TDI”

Wkład kominkowy został wyposażony w podwójny deflektor. Ten system pozwolił na znaczne podniesienie sprawności urządzenia (tylko 16 % energii ucieka do komina). Drugi deflektor tworzy komorę wtórnego spalania, przez co temperatura spalin jest bezpieczna dla komina. Dodatkowo - TDI zwiększa trwałość żeliwnych części równomiernie nagrzewajacego się paleniska. Wpływa też na oszczędne zużycie drewna opałowego.

 

/public/tinymce-galeria/5lat_gwarancji.png

5 lat gwarancji”

Wkład kominkowy objęty jest 5-cio letnią gwarancją na wszystkie jego żeliwne elementy, w tym również na ruszt, który składa się z kilku ruchomych części. Dylatacje rusztu, powodują, że nie ulega on przepaleniu i wyginaniu. Dodatkowo - poszczególne elementy konstrukcji całego wkładu można rozbierać w przypadku konieczności ich wymiany. Ściany korpusu są skręcone za pomocą śrub inox, a łączenia wypełnione elastyczną włókniną – pozwala to wymontować uszkodzony po latach element - bez wyburzania całego kominka.

 


/public/tinymce-galeria/flame verte.png

Zielony ogień”

Wkład kominkowy jest przyjazny dla środowiska naturalnego – emituje znikomą ilość mikropyłów oraz minimalną ilość tlenku węgla i związków azotu.

 

 

 

/public/tinymce-galeria/logo_Din_plus.png

 

DIN+”

Wkład kominkowy spełnił wymagające normy Niemieckiego Instytutu Normalizacyjnego (Deutsches Institut für Normung) i otrzymał certyfikat „Niskoemisyjne spalanie DIN plus”.

 

Charakterystyka paleniska:

 • Moc nominalna : 13 kW - pozwala ogrzać dom o powierzchni ponad 120 m²
 • Regulacja mocy : od 6 do 13 kW
 • Sprawność : 83,60% 
 • Emisja tlenku węgla CO przy13% O 2: 0,04%Emisja mikropyłów : 31 mg / m³ (DIN+)
 • Temperatura spalin : 207 ° C 
 • Rodzaj spalania : ciągłe – typowe urządzenie przeznaczone do ogrzewania domu
 • Paliwo : twarde drewno liściaste, sezonowane 2 lata, polana długości do 58 cm

Wymiary:

 • Szerokość fasady: 700 mm
 • Wysokość frontu: 540 mm 
 • Głębokość korpusu : 435 mm 
 • Wysokość całkowita : 696 mm 
 • Waga : 167 kg
 • Wylot spalin (zalecana średnica przewodu kominowego) : Ø 181 mm
 • Wlot powietrza z zewnątrz (zalecana średnica kanału czerpni) : Ø 125 mm

 

 

Generalny przedstawiciel firm
Kontakt
Salon Firmowy
Ulica Klimeckiego 2, 30-705 Kraków
Tel/Fax 12 341 69 57
pn-pt 10-18, sob 10-15
Email biuro@mirolesfoyers.pl
Salon Firmowy
Ulica Książnice 26, 32-420 Gdów
Tel/Fax 533 33 54 54
pn-pt 10-18, sob 10-14
Email info@kominkizkrakowa.pl
Artykuły
O firmie . Galeria . Poradnik . Aktualności . Cenniki . Kontakt

©1992 - 2011 Miro-Les Foyers